Pora roku: Lato
Temperatura: 27 C℃
Nowi mieszkańcy: Salvatore
Stan Betelgezy: Nie wybuchła.

Widzisz przed sobą leśną ścieżkę, wyścieloną ściółką. Przez nią przebijają się fantazyjne kwiaty, o rożnych barwach i towarzyszą Ci w podróży.
Przed sobą masz obszerną polanę nad którą góruje leciwa Sosna. To Twoja decyzja, Ty decydujesz czy tu zostaniesz, czy pójdziesz dalej...

NOWINKI

Gratulacje Scyciu! Twoje miejsce zostało dodane do oficjalne mapy HOFS.

Stado Herd of Forest Spirits. Przed sobą masz obszerną polanę nad którą góruje leciwa Sosna. To Twoja decyzja, Ty decydujesz czy tu zostaniesz, czy pójdziesz dalej... Wstąp do świata fantasy. Blog RPG Play By Comment PBC

Współpraca

Nasze inne projekty

WerelandsJest rok 314.

Dla Cesarstwa Rzymskiego nastały ciężkie czasy. Susza oraz najazdy barbarzyńców wyraźnie osłabiają państwo, zaczyna brakować pieniędzy i pożywienia. Mieszkańcy niewielkiego miasteczka Russadir znaleźli na to sposób – zaczęli polować na żyjące w pobliskich wioskach kotołaki i wilkołaki, sprzedając potem ich futra po całym Imperium. Zachęcona sporym jak na te czasy dostatkiem grupa magów z miasta zaczęła potajemne studia nad zakazanymi dziedzinami magii. Kiedy ludzie odkryli ich nielegalną działalność, wygnali ich z miasta. Wściekli magowie zaszyli się w podziemiach i planują zemstę, przy pomocy swoich nowych zdolności i nieumarłych sług.

Zamieszki religijne również doprowadzają kraj do ruiny. Choć zaledwie 4 lata temu Akt Tolerancji został podpisany, a sam Cesarz okazał chrześcijaninem czasy dla wyznawców Jezusa z Nazaretu wcale nie są łatwe. Ciągle słyszy się o nieprawych krzyżowaniach i jawnej dyskryminacji... A Katakumby zostały zajęte przez inny krąg, krąg którego Chrześcijanie wolą nawet nie nazywać.

Tymczasem sytuacja między kotołakami a wilkołakami robi się coraz bardziej napięta, chociaż dość niedawno zakończyli długą i krwawą wojnę. Ale jak długo tak bardzo niecierpiące się rasy mogą żyć w pokoju? Zwłaszcza, że pożywienia jest z każdym miesiącem mniej i muszą dzielić tereny łowieckie, po których kręcą się myśliwi łaknący zwierzęcych skór… 

Akcja gry toczy się głównie w trzech miastach - Russadir, szanowanym mieście handlowym;  Canavar, ukrytym w puszczy mieście pod pieczem wilkołaków; oraz Biralii, kamiennym, upalnym mieście pysznych kotołaków. Wszystkie miasta położone są na Półwyspie Apenińskim u wybrzeży Morza Śródziemnego.

Peleryna Niewidka - Hogwart 76/77Szkoła została założona około tysiąca lat temu przez czwórkę czarodziejów: Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw oraz Salazara Slytherina. Po nazwiskach założycieli nazwy noszą hogwarckie domy. Początkowo założyciele samodzielnie wybierali osoby, które godne są studiowania magii. Po pewnym czasie Slytherin zażądał, aby nauczać tylko osoby czystej krwi lecz spotkawszy się z opozycją pozostałych założycieli opuścił zamek.

Teraz jest rok 1976. Znane z kanonu książkowego postaci: Lily Evans, Syriusz Black, James Potter, Remus Lupin i Severus Snape zaczynają właśnie swój szósty rok nauki.  Przed uczniami czekają nowe wyzwania, wiedza do zdobycia, przyjaźnie oraz przygody.

Świat w okół nich nie jest jednak tak kolorowy jak mogłoby się wydawać... Rytm szkoły zaburzają działania popleczników Voldemorta, który z roku na rok rośnie w siłę. Bezpieczeństwo jest pojęciem względnym a nacisk na walkę z Czarną Magią większy niż kiedykolwiek wcześniej.

* * *

peleryna-niewidka to RPG osadzone w  kanonie utworzonym przez książki J.K. Rowling, dlatego też staramy się zachowywać zasady i reguły narzucane przez ów świat. Jednak przede wszystkim cenimy sobie pomysłowość, wyobraźnię i dobre chęci. 
Zachęcamy zarówno do gry postaciami kanonicznymi jak i tymi stworzonymi "od zera".


Współpraca 

https://roan-oke.blogspot.com/

https://gildia-kissan-viikset.blogspot.com/


Nasz banner

https://sta.sh/0frrm83626o

5 komentarzy:

 1. Witam! Roanoke z chęcią przyjmuje współpracę. Życzymy powodzenia i dużo weny dla wszystkich członków :D

  https://roan-oke.blogspot.com/p/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pod obcym niebem przyjmuje sojusz, baner już publikujemy C:

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry.
  Przyjmuję współpracę w imieniu bloga Ainelysnart.
  pozdrawiam,
  Argona Ryuketsu
  https://watahakrwawejpelni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. The City That Never Sleeps zaprasza do współpracy. Czekamy na odpowiedź w zakładce "Współpraca".

  Pozdrawiam c:

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam!
  W imieniu administracji Hanyelorii (https://haynelorii.blogspot.com) zapraszam do współpracy
  Pozdrawiam,
  Mineko

  OdpowiedzUsuń

©Technologia blogger. Credits
Współpraca