Pora roku: Lato
Temperatura: 27 C℃
Nowi mieszkańcy: Salvatore
Stan Betelgezy: Nie wybuchła.

Widzisz przed sobą leśną ścieżkę, wyścieloną ściółką. Przez nią przebijają się fantazyjne kwiaty, o rożnych barwach i towarzyszą Ci w podróży.
Przed sobą masz obszerną polanę nad którą góruje leciwa Sosna. To Twoja decyzja, Ty decydujesz czy tu zostaniesz, czy pójdziesz dalej...

NOWINKI

Gratulacje Scyciu! Twoje miejsce zostało dodane do oficjalne mapy HOFS.

Stado Herd of Forest Spirits. Przed sobą masz obszerną polanę nad którą góruje leciwa Sosna. To Twoja decyzja, Ty decydujesz czy tu zostaniesz, czy pójdziesz dalej... Wstąp do świata fantasy. Blog RPG Play By Comment PBC

TRUFLE
Pierwsze ich pojawienie się na terenach HoFS badacze datują na 4 Lutego roku Sosnowego 2013. Z pozoru niegroźne, pysznie pachnące grzyby rosnące tuż pod runem leśnym na obrzeżach polanki przyciągały zwierzęta i naturalnie szybko znalazły swoich amatorów i tak właśnie wybuchła najgroźniejsza i zbierająca największe w historii Świata żniwo epidemia. Trufle posiadały bowiem niezwykłą moc, która w kompletnie przypadkowy sposób transformowała istotę która je zjadła w... coś innego. Wśród najbardziej znanych przypadków można wymienić Morty'ego, odwiedzającego tereny HoFS ogiera, który został zamieniony w wilka, którego sierść nasączona była herbatą, Candy, która ze swojej fotosyntezującej siebie zamieniła się w zwyczajnego konia lub Kleofas - łasica, która zamieniła się w Czerwonego Wiewióra. (Kleofas jest przypadkiem szczególnym, ponieważ jak wszyscy wiedzą Czerwony Wiewiór to w wierze gryzoni uosobienie bożka zbutwiałych orzechów i dlatego nowozamieniona wiewiórka przypadkiem wystraszyła trzech nowych pobratymców na śmierć.)

Niestety trufle w panującym na terenach HoFS klimacie przyjęły się znakomicie i rozprzestrzeniały z zastraszającą szybkością zmuszając wiele żyjących na tutejszych terenach istot do ucieczki. Niewielu śmiałków miało wystarczająco odwagi by podjąć się walki z truflową plagą. Na szczeście po latach walki, wiosną roku sosnowego 2016 Candy swym urodzinowym życzeniem naruszyła rzeczywistość i wraz ze Scycią sprawiły, że zagrzybiona ziemia znów ożyła a trufle zniknęły raz na zawsze. Dzielny, zmiennokształtny ogier Neko przyleciał natomiast z Wyprawy Kokonatowej przynosząc na swym grzbiecie owoce, które działały jako antidotum na transmutacyjne działanie trufli uwalniając wszystkie zainfekowane zwierzęta raz na zawsze od owej tyfusowej plagi.
Wartym zaznaczenia jest, że jedynym zwierzęciem, które do samego końca pozostało niedotknięte przez plagę jest Scytthe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

©Technologia blogger. Credits
Współpraca