Pora roku: Lato
Temperatura: 27 C℃
Nowi mieszkańcy: Salvatore
Stan Betelgezy: Nie wybuchła.

Widzisz przed sobą leśną ścieżkę, wyścieloną ściółką. Przez nią przebijają się fantazyjne kwiaty, o rożnych barwach i towarzyszą Ci w podróży.
Przed sobą masz obszerną polanę nad którą góruje leciwa Sosna. To Twoja decyzja, Ty decydujesz czy tu zostaniesz, czy pójdziesz dalej...

NOWINKI

Gratulacje Scyciu! Twoje miejsce zostało dodane do oficjalne mapy HOFS.

Stado Herd of Forest Spirits. Przed sobą masz obszerną polanę nad którą góruje leciwa Sosna. To Twoja decyzja, Ty decydujesz czy tu zostaniesz, czy pójdziesz dalej... Wstąp do świata fantasy. Blog RPG Play By Comment PBC

Fabuła


 Inny Świat, dziesiątki tysięcy lat temu


Na początku była tylko Sosna. Samotne, młode drzewo rosnące w nieskończonej nicości, która otaczała każdy fragment tej magicznej rośliny. Jednak Sosna, będąc żywa zaczęła podlegać prawom czasu i wraz z jego upływem Świat zaczął zapełniać się tym w co Sosna chciała tchnąć życie i tym co uważała za piękne.
 I tak korzenie Sosny zanurzyły się w żyznej ziemi, igły otoczyło zbawienne powietrze a pomiędzy gałęziami zamieszkało pierwsze ptactwo.  Z czasem cała ziemia pokryła się innymi roślinami, gatunkami zwierząt . Sosna zaś, stojąc w centrum wielkiej polany skrzypiała na wietrze, snując tym samym pieśń życia a jej magiczna moc wypełniała całą krainę.
Mijały setki lat, a na polanę na której rosła Sosna zawitała raz śnieżna pantera i urzeczona tajemną mocą płynącą z owego miejsca postanowiła uczynić je swym domem. Z czasem stado rozrastało się, zapewniając  schronienie najróżniejszym gatunkom zwierząt. Choć mieszkały tu drapieżne wilki, młode smoki a u ich boku konie czy bystrookie króliki żadne z tych zwierząt nie myślało nawet o polowaniu na to drugie. Magiczna moc Sosny sprawiała bowiem, że część zwierząt zyskała świadomość i możliwość mówienia i te wyjątkowe istoty nigdy nie skrzywdziłyby siebie nawzajem.
Stado Leśnych Dusz, bo tak na siebie mówili, żyło tak w pokoju i harmonii przez wiele lat. Jednak, że w każdym świecie prędzej czy później objawia się zło w końcu nastąpił moment katastrofy. 

Nieopodal Prastarej Sosny wyrosły trufle, zdawałoby się zupełnie niegroźne, całkiem smaczne grzyby. Przesiąknięte były one jednak energią chaosu, sprawiając, że każda istota, która spróbowała choć odrobiny zamieniała się w coś zupełnie innego. Pierwszą ofiarą była założycielka stada, śnieżna pantera Pirit. W co zamieniła się ona nie wie nikt poza samą Sosną, jedynym świadkiem wypadku, po którym zniknęła ona bez śladu. 

Po tym zdarzeniu na terenach Leśnych Dusz normalnym stał się widok koni, które zamieniły się w wilki i musiały uczyć się polować, kotów, które nagle stały się motylami... Jednak trójka przyjaciół, najbardziej oddanych Pirit zwierząt, poprzysięgła pilnować by Stado trwało dalej i aby nikt więcej nie tknął trufla.
Takim sposobem Scytthe, ruda wilczyca o zielonych oczach,  Neko, kary ogier o zmiennokształtnych zdolnościach oraz Candy, siwa, enigmatyczna klacz zostali strażnikami HOFS. Na ich szyjach zawisły medaliony zrobione z kawałków kory Sosny i wspólnie pilnowali by na świecie panował ład, a przynajmniej jego namiastka. 

❦ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

©Technologia blogger. Credits
Współpraca